Do przygotowania tego dania potrzebne nam będą następujące składniki: na kopytka: 1 kg (1000 g) ziemniaków mączystych, 400 g sera ricotty, 1 jajko, około 3 szklanek mąki pszennej, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, garść posiekanych świeżych ziół: natka pietruszki, bazylia; na miętową oliwę – ½ szklanki oliwy, garść świeżej mięty, 1 szklanka ugotowanego i wyłuskanego bobu, mielona kolendra, mielony kumin, sól; ponadto – pomidorki koktajlowe, ugotowana zielona fasolka szparagowa, grejpfrut.
Jak przygotować kopytka z ricottą w miętowej oliwie z dodatkiem chrustu z bekonu?
Przygotowanie – ziemniaki obierzmy, ugotujmy, wystudźmy, rozgniećmy. Wymieszajmy z jajkiem, ricottą, posiekanymi ziołami oraz mąką pszenną i ziemniaczaną. Zagniećmy ciasto (wyrabiajmy tak długo aż ciasto zacznie odchodzić od dłoni). Ciasto podzielmy na mniejsze kawałki. Z każdego uformujmy wałeczek. Potnijmy go na ukośne kluseczki. Kopytka gotujmy w posolonej wodzie. Wyjmijmy łyżką cedzakową. W rondelku podgrzejmy oliwę na małym płomieniu. Wsypmy po łyżeczce kminu i kolendry. Dodajmy miętę i podgrzejmy dalej, aż mięta puści smak. Potem dodajmy bób, 3-4 garści fasolki szparagowej i kilka pomidorków koktajlowych pokrojonych na połówki. Podgrzewajmy dalej, aż warzywa lekko się przyrumienią. Przed podaniem obłóżmy cząstkami grejpfruta i posypmy chrustem z bekonu.
Pozostał chrust z bekonu
A jak przygotować chrust z bekonu? P.S. Jeśli szukasz przepisów wegetariańskich, to polecamy smaczne dania wegetariańskie z kuchni polskiej. Teraz przejdźmy jednak do przygotowania chrustu z bekonu.
Przygotowanie chrustu z bekonu: pokrójmy około 10 cienkich plasterków bekonu w paseczki. Partiami wrzucajmy je na patelnię z 2 łyżkami rozgrzanej oliwy. Smażmy do momentu, aż paseczki bekonu ładnie się zrumienią i zrobią się chrupiące. Zdejmijmy z patelni. Przełóżmy na papierowy kuchenny ręcznik, aby chrust z bekonu ociekł z nadmiaru tłuszczu.